עצות להיריון בריא: מה לעשות לקראת ההיריון הבא?

עצות להיריון בריא: מה לעשות לקראת ההיריון הבא?

קיים שיעור גבוה של חזרה של בחילות והקאות חמורות ושל הייפראמזיס גרבידרום (75%-85%).

לכן מומלץ שבמידה וסבלת מתופעות אלה בעבר, תנסי להתכונן לכך לקראת ההיריון הבא.

את יכולה, למשל, לשנות את תזונתך ואת אורח חייך כבר בשלב בו את מתכננת להרות או מיד עם היוודע לך שאת בהיריון.

אם סבלת בהיריון קודם (או בהריונות קודמים) מבחילות והקאות חמורות או הייפראמזיס גרבידרום, מומלץ להתייעץ עם רופא הנשים שלך עוד לפני תחילת התסמינים של הבחילות וההקאות, או מיד עם הופעתן בכדי לקבל ממנו מידע מקצועי וכמו כן עצות להיריון בריא.

משפחה עם הריון

לפנייך עצות להיריון בריא העשויות לעזור בעת תכנון היריון או בשלביו המוקדמים:

  • רמת הסוכר בדם: שימי לב לחשיבות איזון רמות הסוכר בדמך. אכלי מנות קטנות כל שעה-שעתיים והוסיפי מזון חלבוני בכל ארוחה או אכילה. זה יעזור לך לשמור על רמת סוכר מאוזנת בדם, להפחית את תסמיני בחילות הבוקר ועשוי להרגיע צרבת וריפלוקס (מחלת ההחזר הוושטי, מצב בו המזון "עולה" מהקיבה לוושט).
  • נוזלים: נסי להגדיל בהדרגה את צריכת הנוזלים שלך לשני ליטרים ליום (8 כוסות). מלבד שתייה, את יכולה להוסיף לתזונה שלך נוזלים על ידי אכילת קרטיבים, מציצת קוביות קרח, שתיית שייקים מפירות וירקות.
  • התייעצי עם רופא הנשים שלך לגבי הצורך בהוספת מלחים (אלקטרוליטים) באמצעות שתיית משקאות ספורט, או מים מועשרים בוויטמינים.
  • התייעצי עם רופא הנשים לגבי נטילת מולטי-ויטמין.
  • אם בהיריון הקודם סבלת מ – Hyperemesis Gravidarum התייעצי עם הרופא שלך לגבי בדיקת הליקובקטר פילורי. בדיקה זו צריכה להתבצע לפני הכניסה להיריון או בשלב מוקדם של ההיריון, שכן נמצא שיש קשר בין נוכחות החיידק ובין בחילות בוקר חמורות. אם הבדיקה חיובית, טיפול רפואי בזיהום חיידקי זה עשוי להיות יעיל.
  • היי מודעת לסיבות ולגורמים לבחילות בוקר או לאלה המחמירים אותן. התייעצי מראש עם רופא הנשים שלך הרופא שלך לגבי דרכי הטיפול.
  • התייעצי עם רופא הנשים שלך לגבי אפשרויות הטיפול בבחילות הבוקר.
  • אם את סובלת מצרבת, ריפלוקס (מחלת ההחזר הוושטי) או בעיות עיכול בתחילת ההיריון, עקבי אחר ההמלצות לגבי הפחתת התסמינים החומצתיים והתייעצי עם הרופא שלך.
  • עזרה: בקשי עזרה מבן הזוג, מחברות, מקרובי משפחה. בדקי מי יכול להכין לך ארוחות, לרכוש מזון מוכן, לעשות קניות, לעזור במטלות הבית או עם הילדים. רשת תומכת כזו, תסייע לך מאד.

שיתוף :

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

רוצה ללמוד על בחילות והקאות בהריון וכיצד להתמודד איתן?

רוצה ללמוד על בחילות והקאות בהריון וכיצד להתמודד איתן?

נגן וידאו