מתי מתחילות בחילות בהריון 

מתי מתחילות בחילות בהריון 

כמעט כל הנשים סובלות מבחילות והקאות בצורה כזו או אחרת במהלך ההיריון.

התשובה לשאלה מתי מתחילות בחילות בהריון אינה חד משמעית אבל ניתן להגיד שהתופעה מתחילה בד"כ סביב השבוע השישי או השביעי להיריון ולרוב משתפרת משמעותית או מסתיימת סביב סוף הטרימסטר הראשון, אם כי לא תמיד.

התופעה נקראת באנגלית "morning sickness" מפני שהבחילות נפוצות יותר בשעות הבוקר כשהקיבה ריקה, אולם למעשה בחילות היא תופעה שכיחה בקרב נשים בהיריון לאורך כל שעות היממה.

ממה יכולות להיגרם הבחילות שמתחילות בהריון

קיימים מחקרים שמצאו קשר בין הבחילות והקאות לבין רמות הורמון ה- HCG.

המחשבה היא שההורמון הזה משפיע בדרך מסוימת על מרכזי ההקאה והבחילה במוח.

בנוסף, אנו יודעים גם שיש קשר בין היריון תקין לבין עלייה סדירה ברמות הורמון ה- HCG, ולכן הופעה של בחילות והקאות בתחילת ההיריון הן עדות לכך שההיריון מתקדם ומתפתח בצורה תקינה.

בהריונות בהן רמת ההורמונים גבוהה יותר כמו למשל בהריונות מרובי עוברים, התופעה שכיחה יותר, ואותן נשים מדווחות על מצבים קשים יותר של בחילות והקאות.

אם אישה מרגישה בחילות במהלך השליש הראשון להריונה ולפתע הבחילות פוסקות באופן פתאומי, עליה לגשת לבדיקה מפני שממצא זה נחשב לחריג ולרוב הבחילות פוחתות באופן הדרגתי. 

לא ניתן לקבוע באופן חד משמעי – למעט במקרים של ריבוי עוברים – מי הנשים שעלולות לסבול מהתופעה בצורה קשה יותר ועד מתי נמשכות הבחילות בהריון.

ניתן להעריך שנשים שיש להן רגישות יתר לריחות ולטעמים עלולות לסבול יותר מבחילות בהיריון וגם נשים שסבלו בהריונות קודמים מהתופעה, עלולות לסבול ממנה שוב.

מעניין לציין שנטילת חומצה פולית עוד טרם ההריון מומלצת מהרבה סיבות אך בין השאר גם מפחיתה את הבחילות וההקאות בהריון.

 

שיתוף :

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

רוצה ללמוד על בחילות והקאות בהריון וכיצד להתמודד איתן?

המהפכה בטיפול בבחילות בהריון

רוצה ללמוד על בחילות והקאות בהריון וכיצד להתמודד איתן?

המהפכה בטיפול בבחילות בהריון

נגן וידאו